tel./fax: +48 32 253 60 11
e-mail: tangotour@tangotour.com.pl

Tango tour
Promocje - kliknij i sprawdź

Wyszukiwarka

WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY

Symbol oferty: 60/434 pdf Terminy
Państwo: Turcja
Region: Aydin
Miasto: Didim
Transport: Autokar
Profil wyjazdu: Pobyt wypoczynkowy, Oferta objazdowa
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
  • Basen
  • TV
  • Telefon
  • Bar
  • Internet
świadczenia:
Cena zawiera : Zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach o standardzie *** (kat. lokalna). Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami, w hotelach restauracja, bar, kantor wymiany walut: 2 noclegi w Istambule, 2 noclegi w Pamukkale, 6 noclegów w Didim, 1 nocleg w okolicach Cieśniny Dardanele. W Didim – podczas najdłuższego wypoczynku - zakwaterowanie w niedużych, kameralnych hotelach, położonych w centrum turystycznym Didim - Altinkum, w odległości ok. 100- 400 m od plaży, pokoje wyposażone w klimatyzację płatną fakultatywnie ok. 4 EUR/pokój/ dzień, basen hotelowy (leżaki i parasole przy basenie - gratis), drink bar. Wyżywienie: 11 śniadań w formie bufetu i 11 obiadokolacji. Podczas pobytu w Didim obiadokolacje składające się z zupy i serwowanego drugiego dania oraz bufetu z przystawkami i sałatkami. Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Cena nie zawiera: obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii -ok. 20 EUR, kosztu wizy tureckiej ewentualnego pośrednictwa wizowego 85 zł. Kosztów obligatoryjnych niezbędnych do realizacji programu takie jak: opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Troi, Pergamonu, Efezu, Meryemana, Pamukkale, Hagia Sofia, Topkapi, wraz kosztem przewodników lokalnych w miejscach wymaganych oraz drobnych napiwków -130 € - obligatoryjnie płatne u pilota .Kosztu rejsu po Bosforze w Stambule – ok.20 Euro ,Wieczoru Tureckiego w Stambule -ok. 25 Euro, kosztu klimatyzacji w pokojach -ok. 4 Euro/pokój /doba, napoi do obiadokolacji, posiłków tranzytowych, ew. wycieczek fakultatywnych. Koszty płacone za cała grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Cena podstawowa:
osoba dorosła, pokój dwuosobowy, Katowice
RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (Słowacja, Węgry, Turcja - koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.

2 dzień:
Po wczesnym śniadaniu kontynuacja przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu. Miasto w czasach rzymskich było przystankiem w drodze do Istambułu (wówczas Bizancjum), potem zostało drugą - po Bursie stolicą imperium osmańskiego i punktem wypadowym wypraw wojennych do Europy. Przejazd do Istambułu, kolacja, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu, dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: podziwianie z zewnątrz kościoła - muzeum Hagia Sofia, zwiedzanie najznakomitszych zabytków miasta: Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II oraz tajemnicza cysterna bazylikowa Yerebatan Saray. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na najciekawsze zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta, a także na zatokę Złotego Rogu. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze - jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików), czas wolny na zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale - Bawełnianego Zamku. Po drodze postój w Kutahii, miejscowości znanej w Turcji z pięknych wyrobów z porcelany i fajansu, możliwość zrobienia zakupów. Kontynuacja przejazdu do hotelu w Pamukkale, kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień:
Po śniadaniu spacer po jedynych na świecie, śnieżnobiałych tarasach Pamukkale, utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę. Zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumensa. Czas wolny na wypoczynek i kąpiele w basenach z wodą termalną. Kolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale.

6 dzień:
Po śniadaniu przejazd nad Morze Egejskie, do Didim. Po drodze zwiedzanie Efezu - największego i najlepiej zachowanego starożytnego miasta w regionie śródziemnomorskim i jednocześnie najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji: słynna Droga Arkadyjska, amfiteatr na ok. 25.000 osób, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Przejazd do Meryemany - miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska - zwiedzanie sanktuarium. Kontynuacja przejazdu do Didim, podczas którego zobaczymy pozostałości po Artemizjonie - miejscu kultu bogini Artemidy, jednym z 7 cudów starożytności. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7 - 11 dzień:
Śniadania i kolacje w hotelu, pobyt wypoczynkowy w Didim. Dla chętnych możliwość skorzystania z programu fakultatywnego.

12 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie - starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi - mitycznego Ilionu rozsławionego przez Homera w Iliadzie - zwiedzanie ruin antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w Gelibolu.

13 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Półwyspem Bałkańskim i Azją Mniejszą. Przejazd w kierunku granicy turecko-bułgarskiej. Krótki postój w Edirne - urokliwym miasteczku granicznymi i podziwianie słynnego Selimiye Camii. Dalszy przejazd w kierunku kraju.

14 dzień:
Powrót do kraju w godzinach południowych.
HOTELE:
Bardzo ładnie położone, blisko piaszczystej plaży ( max ok. 100 - 300m ), mieszczące się zawsze w centrum turystycznym Didim - Altinkum w okolicach deptaku, przy którym usytuowane są sklepy, kawiarnie, puby. Pokoje standardowo wyposażone - 2, 3 ewentualnie 4 osobowe, z balkonami (widok na basen, miasto lub morze) z pełnym węzłem sanitarnym, z opcjonalną indywidualną klimatyzacją (płatną dodatkowo ok. 4 EURO/dobę/pokój). W hotelach do dyspozycji gości: basen, recepcja z sejfem, restauracja, sala telewizyjna, kawiarnia w holu, basen z brodzikiem dla dzieci, bar przy basenie (leżaki i parasole przy basenie gratis!). Obsługa w języku angielskim i niemieckim
WYŻYWIENIE:
2 x dziennie w restauracjach hotelowych. Podczas pobytu w Didim śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane : zupa oraz drugie danie plus bufet sałątkowy. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
UWAGI:
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska - Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach turystycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Przejazd Katowice - Istambuł ok. 30 godz. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór - długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona.
WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
ŁAŹNIA TURECKA

Okazja do zażycia kąpieli w tradycyjnej łaźni tureckiej. Para wodna, zimna i gorąca woda rozmiękczają i rozgrzewają skórę, z której następnie, za pomocą specjalnej gąbki usuwa się martwe komórki naskórka. Na koniec wspaniały masaż uleczy wszelkie dolegliwości. Tej wizyty długo Państwo nie zapomnicie.
Cena ok. 15 €

DALYAN

Małe urocze miasteczko, które jest coraz bardziej popularnym celem urlopowych wyjazdów. W letnie popołudnie z Marmaris i Fethie przybywają łodziami motorowymi całe rzesze turystów przedzierających się przez zarośla trzcinowe na rzece Dalyan w drodze do starożytnych ruin Kaunos i plaży Izutzu. Ponad rzeką na urwistych zboczach widoczne są skalne grobowce starożytnych mieszkańców antycznej Likii. Każdego dnia latem z nabrzeża odpływają wycieczki łodzią do gorących źródeł, gdzie można zażywać kąpieli błotnych, a także na śródziemnomorską plażę żółwią (jedną z nielicznych plaż w Turcji, gdzie żółwie składają jaja). Są tu wspaniałe warunki do pływania i nurkowania.
Cena ok. 60 €

REJS JACHTEM PO ZATOKACH

Podczas wycieczek jachtem po Morzu Egejskim, dotrzecie Państwo do tajemniczych zatok, wysepek, a także będziecie mogli opalać się na pokładzie jachtu lub nurkować w krystalicznie czystej wodzie, podziwiając wspaniałe kolory podwodnego świata. Na pokładzie będzie serwowany lunch (gratis!) oraz zapewniamy Państwu możliwość korzystania z baru z napojami chłodzącymi.
Cena ok. 20 €

BODRUM I WIEŚ TURECKA

Bodrum to dziś jeden najbardziej znanych kurortów Riwiery Egejskiej z uroczym portem jachtowym. Niegdyś starożytne HALIKARNAS gdzie znajdował się kolejny z siedmiu cudów świata: grobowiec Króla Mauzolosa.W mieście znajduje się również okazały zamek Krzyżowców mieszczący dziś ciekawe muzeum. W trakcie tej wycieczki poznamy również zwyczaje i sposób życia mieszkańców tureckiej prowincji, zobaczymy tradycyjne domostwa oraz odwiedzimy turecki meczet. Wycieczka daje okazję do zdobycia wiedzy o zwyczajach, religii i tradycjach tego regionu gdzie jak nigdzie w Turcji przenikają się nawzajem wpływy tureckie i greckie.
Cena ok. 40 €

REJS PO BOSFORZE

Niepowtarzalna okazja do podziwiania starego Stambułu od strony morza Marmara. Majestatyczny Pałac Topkapi z jego tajemniczym haremem, orientalne meczety, strzeliste minarety to widok na europejską część miasta. Spoglądając na część azjatycką zobaczą Państwo luksusowe dzielnice oraz nowoczesne wieżowce. Ta wspaniała podróż pomiędzy Europą a Azją kończy się u stóp imponującego mostu łączącego dwa kontynenty.
Cena ok. 20-25 €


UWAGA - wycieczki fakultatywne organizowane są zgodnie z turecka ustawą o turystyce, przez lokalne biura podróży.
Ceny podane orientacyjnie wg. sezonu 2013
WAŻNE UWAGI WIZOWE:
Aktualne przepisy wizowe do Turcji


Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.
E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 85 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.


Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.


Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.


Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezęDopłata
Bielsko Białaul. Warszawska dolna płyta dworca PKS08.00  
Częstochowa - realizowane przy min. 6 osóbParking przy McDonald's ul. Drogowców, przy trasie DK1 kier. Warszawa05.30 50 PLN  
Gliwice - realizowane przy min. 6 osóbul. Rybnicka 159 (przy drodze nr 78), parking za stacją Shell06.00 25 PLN  
KatowiceDworzec PKS Piotra Skargi06.45  
Kraków - realizowane przy min. 6 osóbul. Reymonta 22 parking dla autokarów przy wejściu do hali "TS Wisła"05.30 50 PLN  
Leszno - realizowane przy min. 6 osóbAl. Konstytucji 3 Maja parking przy hali Trapez (z tyłu hali)01.30 125 PLN  
Opole - realizowane przy min. 6 osóbparking pzry skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka05.00 50 PLN  
Piotrków Trybunalski -realizowane przy min. 6 osóbul. Dworska 4 stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do miasta z trasy DK104.00 75 PLN  
Poznań - realizowane przy min. 6 osóbul. Dworcowa ,parking przy Dworcu Letnim na dojeżdźie00.05 150 PLN  
Radomsko - realizowane przy min. 6 osóbStobecko Szlach. stacje benz. przy DK1 :kier. Warszawa- czerwona-Orlen, kier.Katowice-zielona AS04.45 50 PLN  
Sosnowiec - realizowane przy min. 6 osóbul. Kresowa 2 obok stacji Shell i Mc Drive'a06.20 25 PLN  
Warszawa - realizowane przy min. 6 osóbAleje Jerozolimskie 144 Dworzec Zachodni; peron 1301.00 100 PLN  
Wrocław - realizowane przy min. 6 osóbDworzec PKS ul. Sucha stanowisko IV,V03.30 100 PLN  
Łódź - realizowane przy min. 6 osóbDworzec PKP Łódź Kaliska - parking przed wejściem głównym dojazd ul. Karolewską03.15 75 PLN  
Atrakcje:
Wypoczynek w Didim, w malowniczym kurorcie położonym w pieknej zatoce Morza Egejskiego. Miejsce znane w strarożytności ze wspaniałej wroczni Apollina, stanowi doskonałą bazę wypadową dla wycieczek do tak atrakcyjnych miejsc jak Priene, Efez, Bodrum, Kusadasi, Pamukkale. Najwiekszym atutem miasta jest szeroka , złota plaża "Altinkum" i kryształowo czyste morze- wymarzone miejsce do opalania , pływania i uprawiania sportów wodnych.Wieczorem tetniąca życiem nadmorska promenada z licznymi kawiarniami ,dyskotekami i klubami nocnymi zachęca do spacerów.
WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY WYPOCZYWAMY I ODKRYWAMY TURCJĘ, WCZASY+ZWIEDZANIE 14 DNI AUTOKAR- NOCLEG TRANZYTOWY
Zapytaj     Cennik
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2018-06-23 do:2018-07-06 14 katalogowa A 2699 PLN sprawdź miejsca
od:2018-08-18 do:2018-08-31 14 katalogowa A 2699 PLN sprawdź miejsca